Jaunumi

19. septembris 2023

Apvienība “IevaKrish” izsludina izrādes “Labra nams” viesizrādes Latvijā

Ar viesizrādi Daugavpilī 21. septembrī sākas apvienības “IevaKrish” izrādes “Labra nams” viesizrādes astoņās Latvijas pilsētās.

Izrāde “Labra nams” ir telpiska skaņas horeogrāfija, kuru izveidoja mākslinieku apvienība IevaKrish (Ieva Gaurilčikaitė-Sants un Krišjānis Sants) sadarbībā ar komponistu Jēkabu Nīmani. Tās pamatā ir ap un starp apmeklētājiem veidota horeogrāfija un tai sekojoša skaņa - Jēkaba Nīmaņa radītas īsas muzikālas vienības, kuru atskaņošanas gaitu, vietu un secību nosaka mākslinieku veidotais, vizuāli neredzamais dejas raksts.  Skaņas izrādi apmeklētāji piedzīvo ar aizsietām acīm. Tās izpildītāji ir četri dejotāji, kuri pārnēsā un vada speciāli izveidotus elektroniskus mūzikas instrumentus un veido telpisko skaņas ainavu. Katrs apmeklētājs darba sākumā tiek pavadīts līdz izlozētai sēdvietai telpā, kas ļaus ikvienam piedzīvot sev unikālu skaņas ainavu. 

“Labra nams” viesizrāžu datumi un norises vietas:

  • 21. septembrī 16.00 un 19.00 Daugavpilī - mūzikas un mākslas festivāls “Daugavpils ReStArt” Vienības nama koncertzālē, Rīgas ielā 22a.
  • 23. septembrī 14.00 un 17.00  Kuldīgā - festivāls “TEĀTRIS IR VISUR KULDĪGĀ” Indriķa Zeberiņa Kuldīgas pamatskolā, Jelgavas ielā 62.
  • 07.oktobrī 15.00 un 17.30 Smiltenē - Smiltenes Kultūras centrā, Gaujas ielā 1.
  • 08. oktobrī 15.00 un 17.00 Jaunolainē - Jaunolaines Kultūras namā, Meža ielā 2.
  • 3. novembrī 15.00 un 18.00 Rēzeknē - Latgales vēstniecībā GORS, Pils ielā 4.
  • 4. novembrī 14.00 un 16.00 Siguldā - kultūras centrā “Siguldas DEVONS”, Pils ielā 10.
  • 11. novembrī 17.00 Sabilē - Sabiles mākslas, kultūras un tūrisma centrā, Strautu ielā 4.

 

“Labra nams” ir veidots ar nodomu radīt iekļaujošu klātienes mākslas darba pieredzi ārpus vizuālās uztveres. Tā konteksts ir piemērots jebkuram cilvēkam, neatkarīgi no apmeklētāja redzes kvalitātes, tādejādi ir īpaši piemērots cilvēkiem ar redzes traucējumiem, tādēļ ar partneru un Latvijas Neredzīgo savienības palīdzību IevaKrish sasniegt pēc iespējas plašāku mērķauditoriju.

Apvienojot mērķi sākt veidot ilgtspējīgu viesizrāžu tīklu Latvijā un vēlmi ar izrādi "Labra nams" sasniegt pēc iespējas plašāku mērķauditoriju Latvijā, ar Vasts Kultūrkapitāla fonda, Vidzemes plānošanas reģiona un British Council pārstavniecības Latvijā finansiālu un konceptuālu atbalstu tapusi izrādes "Labra nams" viesizrāžu sērija, kuras galamērķi un sadarbības partneri ir festivāls "ReStArt" Daugavpilī, festivāls "Teātris ir visur Kuldīgā", Smiltenes kultūras centrs,  Jaunolaines kultūras nams, Latgales vēstniecība "GORS", kultūras centrs "Siguldas Devons" un Sabiles Mākslas, kultūras un tūrisma centrs un Latvijas Nacionālais mākslas muzejs Rīgā.

Skaņas izrādes autori ir apvienība IevaKrish. Komponists - Jēkabs Nīmanis. Horeogrāfiau un scenogrāfija - Ieva Gaurilčikaitė-Sants un Krišjānis Sants. Sistēmas dizains - Pāvils Jurjāns. Vārdi - Marija Luīze Meļķe. Pieredzes konsultants - Katrīna Rudzīte. Izpilda - Emīlija Berga, Ieva Gaurilčikaitė-Sants, Līva Nora Apšeniece, Krišjānis Sants. Producents - Tuvumi, Krišjānis Sants, Ģertrūde Upeniece. Viesizrāžu vadītāja - Anna Zagorska (zagorska@tuvumi.com)

“Labra nams” ir veidots ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas "KultūrElpa" finansiālo atbalstu. Izrādes viesizrāžu cikls Latvijā notiek ar British Council pārstāvniecības Latvijā, Vidzemes plānošanas reģiona un Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.